• En Yakın Acente

  Yakınımdaki Acenteler

  YAKINDAKİ SERVİSLERİ ARAYIN
 • Online İşlemler

  Kullanıcı İşlemleri

  Poliçe Sorgulama

  Hasar Hizmet Merkezi

  0850 222 555 7
 • Birleşme İşlemi
  Duyurusu 
  Ticaret Unvanı :
  Liberty Sigorta Anonim Şirketi (“Şirket”)
  Ticari Adresi :
  Saray Mahallesi, Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi, No: 13/3, Ümraniye, İstanbul


  Yukarıda bilgileri yazılı Şirketimizin Yönetim Kurulunca birleşme işlemine ilişkin alınan 06/06/2018 tarihli ve 969/12 numaralı kararı doğrultusunda hazırlanan birleşme sözleşmesi, birleşme raporu, son üç yılın finansal tabloları ile yıllık faaliyet raporlarının ve ara bilançonun Genel Kurulun onayına sunulmasından önce otuz gün süresince 23/07/2018 tarihinden itibaren Şirket merkezimizde ve Şirketin internet sitesinde ilgililerin incelemesine hazır bulundurulacağı 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 149 uncu maddesi gereğince ilan olunur.

  Yüklenme Tarihi :17.07.2018

HASAR İŞLEMLERİ

Talanx International AG

Talanx International AG

Talanx Grubu’nun bölümlerinden biri olan Retail International bölümü, Talanx International AG tarafından yönetilmektedir.

Retail International, perakende ve ticari müşterilere hizmetler sağlayan şirketlerin faaliyetlerini dış pazarlarda mülk ve kaza sigortası, hayat sigortası ve bankasürans alanında yoğunlaştırmaktadır ve 8 milyonu aşkın müşterisiyle 13 ülkede mevcuttur.

Talanx, Almanya’nın üçüncü büyük sigorta grubudur. Hannover merkezli grup, yaklaşık 150 ülkede faaldir. Talanx, B2B sigortacılığı ağırlıklı olmak üzere çok markalı bir hizmet sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir.Grubun markaları arasında, HDI, küresel endüstriyel sigorta şirketi HDI Global, dünyanın lider reasürörlerinden biri olan Hannover Re, TARGO Versicherungen, tamamen bankasürans işinde uzmanlaşmış olan PB Versicherungen and Neue Leben ve finansal hizmetler sağlayıcısı olan Ampega yer almaktadır. TU Europa ve TUiR WartaS.A. şirketlerinin satın alınmasıyla birlikte Polonya şimdi Talanx’ın ikinci çekirdek pazarı haline gelmiştir. Derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s, Talanx Primary Group’a mali güç kategorisinde A+/istikrarlı (güçlü) derecesini ve Hannover Re Group’a AA-/istikrarlı (çok güçlü) derecesini vermiştir. Talanx AG, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’na MDAX’da, bunun yanı sıra Hannover ve Varşova menkul kıymetler borsalarına (ISIN: DE000TLX1005, Alman Menkul Kıymetler Kodu: TLX100, Polonya Menkul Kıymetler Kodu: TNX) kote edilmiştir.